Forum Społecznościowe Mieszkańców Gminy i Miasta Ulanów

Forum Społecznościowe


#1 10-02-2011 20:52:40

rumcajs

Gość

Naziemna telewizja cyfrowa

Czy ktoś w Ulanowie lub okolicach złapał jakieś cyfrowe kanały - na razie w pobliżu nadaje tylko nadajnik Krosno Sucha Góra . Czytałem na jakimś forum że w Krzeszowie jest odbiór.

 

#2 12-02-2011 19:30:55

rumcajs

Gość

Re: Naziemna telewizja cyfrowa

No więc mi się dzisiaj udało. Złapałem sygnał z obydwu multipleksów czyli odbieram kanały: TVP1,TVP2,TVP Historia,TVP Kultura, TVP Info, TVN,  Polsat, 4, TV Puls oraz TVN 7. Antena skierowana na Krosno/Sucha Góra

 

#3 14-02-2011 16:11:59

xxxxxx

Gość

Re: Naziemna telewizja cyfrowa

a możecie wytłumaczyć co to są te cyfrowe kanały? jaką trzeba mieć antenę żeby cos złapać? czy trzeba mieć jakis dekoder czy jak ? nie bardzo kojarze ocb

 

#4 14-02-2011 21:55:53

rumcajs

Gość

Re: Naziemna telewizja cyfrowa

Aktualnie w Polsce przechodzi się z nadawania telewizji analogowej na cyfrową. Do odbioru potrzebna jest  zwyczajna antena np. siatkowa lub Yagi (skierowana w odpowiednią stronę) oraz odbiornik z dekoderem MPEG4 . Nowe telewizory z reguły posiadają wbudowany dekoder, zaś do starych trzeba dokupić dodatkowy sprzęt (set-top-box).  Koszt takiego tunera to jakieś  150-200 PLN. Mając ten sprzęt będziemy mogli w domu oglądać do 15-20 cyfrowych kanałów płacąc normalny abonament rtv (tak ma być za kilka lat). Nasz teren ma być pokryty sygnałem z Leżajska - data włączenia transmisji to koniec roku. Na szczęście w Ulanowie już udało się złapać sygnał z Suchej Góry koło Krosna W połowie roku nadawanie mają włączyć na Świętym Krzyżu więc może i z drugiej strony uda się coś złapać

 

#5 22-02-2011 13:18:07

Toskafke

Gość

Re: Naziemna telewizja cyfrowa

Ja TVP2 I TVP1 zdzieeram - piekny obraz  z trzciany Gimna Dukla

 

#6 22-02-2011 13:39:35

rumcajs

Gość

Re: Naziemna telewizja cyfrowa

Toskafke napisał:

Ja TVP2 I TVP1 zdzieeram - piekny obraz  z trzciany Gimna Dukla

No nie dziwie się, to jakieś 25-30 km od nadajnika więc bez najmniejszego wysiłku U nas na razie trzeba anteny kierunkowej i wzmacniacza ale też  problemu nie ma ( obraz jak igła) - już nie ma "śniegu" na TVN czy Polsacie

 

#7 02-03-2011 17:11:00

 EL-Mo

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 02-03-2011
Posty: 5
Punktów :   
WWW

Re: Naziemna telewizja cyfrowa

Witam
Jeśli ktoś jest zainteresowany pogłębieniem tematu, ewentualnie jest zainteresowany nabyciem tunera służę pomocą. Mogę ustawić antenę, doradzić , powiedzieć coś więcej na temat programów jakie będzie można "złapać"w  DVBT.

Offline

 

#8 11-03-2011 23:38:19

Mosin

Gość

Re: Naziemna telewizja cyfrowa

Dla zainteresowanych poznaniem podstawowych informacji o telewizji cyfrowej polecam informacje na http://www.cyfrowydoradca.pl/cyfrowa/ja … sz-tv.html

 

#9 15-03-2011 11:05:24

bartmi

Gość

Re: Naziemna telewizja cyfrowa

Czy odbieracie Państwo sygnał z Suchej Góry? U mnie (Rymanów) sygnał zanikł w piątek (11.03) i nie wiem czy to wina mojej anteny czy też jest jakaś awaria związana z nadajnikiem. Jak do tej pory obraz był nieskazitelny.

 

#10 15-03-2011 21:17:52

 EL-Mo

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 02-03-2011
Posty: 5
Punktów :   
WWW

Re: Naziemna telewizja cyfrowa

Kolego bartmi można odbierać sygnał nadawany z Suchej Góry z obydwu multipleksów . Jednak mniej więcej od 5 marca kanały z mux2 (polsat,tvn...) odbieram z mniejszą mocą (dzisiaj na granicy zaniku).  Jeśli nie łapiesz nic sprawdź swoją instalację antenową.

Offline

 

#11 21-03-2011 19:29:41

lolo

Gość

Re: Naziemna telewizja cyfrowa

Witam.U mnie tez znikł kurcze i nie wiem co zrobić!!

 

#12 06-06-2011 21:16:35

 EL-Mo

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 02-03-2011
Posty: 5
Punktów :   
WWW

Re: Naziemna telewizja cyfrowa

Witam
Od środy 8.06 zapraszam do nowego sklepu ze sprzętem satelitarnym oraz naziemnej telewizji cyfrowej. Sklep mieści się w okolicach rynku ul.3-go Maja 2a (dawny kiosk z kosmetykami). Serdecznie zapraszamy

Offline

 

#13 08-07-2011 12:26:10

marek

Gość

Re: Naziemna telewizja cyfrowa

Proszę o poradę. Od dwóch miesięcy odbierałem tv cyfrową z krosna w dobrej jakości. Od tygodnia coś się zmieniło -brak obrazu lub pokazują się fragmenty. Gdzie szukać przyczyny? w odbiorniku (nowy MPEG 4 ) ,w antenie  czy ewentualnie coś się podziało w Krośnie?
Marek

 

#14 09-07-2011 08:23:31

 EL-Mo

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 02-03-2011
Posty: 5
Punktów :   
WWW

Re: Naziemna telewizja cyfrowa

Kolego marek, po pierwsze napisz w jakich okolicach mieszkasz ? Co do Krosna to w sumie teoretycznie nic się nie zmieniło, od 30 czerwca kontynuowana jest transmisja MUX3 bo Emitel dostał zgodę na 3 kolejne miesiące. W praktyce czasem zauważalne są jakieś osłabienia sygnału, ale oficjalnie nikt z Emitela tego nie potwierdza.
Pozdrawiam

Offline

 

#15 11-07-2011 11:26:17

CRUZ

Gość

Re: Naziemna telewizja cyfrowa

Marku !
U mnie jest to samo. Co prawda mam dekoder podłączony do TV, ale mam bardzo słąby sygnał, obraz przycina albo w ogóle go nie ma. Kanały TVP przynajmniej troche widać, ale Polsat, TVN i reszta - dead.
Gadałem z gośćmi ze sklepu AMPEX - mieli wiele takich zgłoszeń i niestety kazali uzbroić się w cierpliwość. Najprawdopodobniej coś modernizują na Suchej Górze.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plsavo Kołobrzeg pokoje taxi wałcz